Угона Ониенсо има 10 блокади, тъй като номер 22 Кентъки победи Мисисипи, за да сложи край на трите домакински мача
AP News | 2024-02-14 | 06:49:04

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Угона Ониенсо блокира рекордните за Rupp Arena 10 удара, Антонио Рийвс вкара 15 точки и № 22 Кентъки победи Мисисипи със 75-63 във вторник вечерта, за да прекрати серия от три загуби у дома.

Играе с пълна сила за първи път този сезон – поне временно – благодарение на завръщането на нападателя Тре Мичъл от нараняване на гърба, Wildcats (17-7, 7-4 Югоизточна конференция) хвърлят 52%, за да направят най-дългото си занасяне в Rupp, което стартира през 1976 г. Последното занасяне на Кентъки от три мача у дома е през сезон 1966-67.

Мичъл записа пет точки и шест борби за 21 минути, преди да напусне през второто полувреме с контузия в рамото. Рийд Шепард добави 13 точки за Уайлдкетс, а Джъстин Едуардс имаше 12.

Матю Мърел и Джеймин Брейкфийлд вкараха по 16 точки за Бунтовниците (18-6, 5-6), които стреляха 38% и загубиха пет от осем.

Онийенсо установи присъствието си с три блокади за четири минути. 7-футовият второкурсник счупи предишния рекорд на арена от девет, споделен от трима играчи, последно Уили Коули-Щайн срещу Бойс Стейт през декември 2013 г.

Рийвс отправи 6 от 12 удара и имаше седем борби, най-добрите за отбора.

Дивите котки изоставаха с шест точки в началото, но контролираха напълно до полувремето с преднина от 43-29. Оле Мис затвори в рамките на шест в началото на второто полувреме, преди Роб Дилингам да вкара тройка, а Ониенсо добави забивка за преднина от 52-41, която в крайна сметка нарасна до 17.

Оле Мис: Бунтовниците се охладиха след стабилно начало, пропускайки девет от 10 удара преди почивката. Те стреляха по-добре в началото на второто полувреме, но никога не се възстановиха напълно.

Кентъки: Дивите котки използваха деветия си стартов състав този сезон с Мичъл обратно. Те не бяха особено остри, допуснаха 15 връщания, които доведоха до 21 точки за Оле Мис, но надминаха Бунтовниците с 37-34.

Оле Мис е домакин на Мисури в събота вечер.

Кентъки гостува на No. 13 Auburn в събота вечер.